Ryszard Henryk Philips


Specjalizacje:

Chirurg, Patomorfolog, Okulista

Gdzie przyjmuje:

Philips Ryszard Gabinet

Ul. Konfederacka 5 Lok. 4, , Poznań, Wielkopolskie

Dane kontaktowe:

0-61 861 50 61


Chirurg

Chirurg - Lekarz zajmujący się leczeniem operacyjnym. Chirurgia jest nauką nadrzędną i zawiera wiele podspecjalności. Sama nazwa chirurgia identyfikowana jest z dziedziną o nazwie chirurgia ogólna. Jest to kliniczna dziedzina medycyny. Oprócz chirurgii zabiegowej istnieje jednak szeroki zakres chirurgii zachowawczej. Praca chirurga jest ciągłym wybieraniem mniejszego ryzyka. Niekiedy okazuje się, że mniejszym ryzykiem jest zaniechanie operacji, np. leczenie operacyjne małej przepukliny u pacjenta z ciężką niewydolnością oddechową stanowi większe ryzyko niż zaniechanie operacji.

Patomorfolog

Patomorfolog - Specjalista zajmujący się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz czynnikami prognostycznymi choró na podstawie zmian morfologicznych w tkankach i narządzach. Patomorfologia jest interdyscyplinarna, to znaczy bierze udział w diagnostyce i leczeniu chorób wielu specjalności, poczynając od onkologii poprzez wszystkie zabiegowe działy medycyny, a kończąc na dermatologii oraz pracach badawczych. Zazwyczaj pacjent nie spotyka się bezpośrednio z lekarzem patomorfologiem pracującym w warunkach laboratoryjnych.

Okulista

Okulista - Lekarz specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń oczu. Swoją nazwę zaczerpnęła od łacińskiego słowa oculus, czyli oko. Przykładowe schorzenia okulistyczne to: jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki, zespół suchego oka.


Zgłoś naruszenie zasad